Temos
Aranesp
Kas yra Aranesp?
Aranesp – tai injekcinis tirpalas, tiekiamas buteliukuose, užpildytuosešvirkštuose arbašvirkštyklėse. Aranesp sudėtyje yra veikliosios medžiagos darbepoetino alfa. Vaistas tiekiamasįvairaus stiprumo – nuo 25 iki 500 mikrogramų viename mililitre.
Kam vartojamas Aranesp?
Aranesp skirtas anemijai (mažakraujystei, kai kraujyje trūksta raudonųjų kraujo ląstelių) gydyti pacientams, kuriems pasireiškia ligos simptomai. Vaistas skiriamas dviejų grupių pacientams:

lėtiniu inkstų nepakankamumu (ilgalaikiu, progresuojančiu inkstų funkcijos sutrikimu) sergantiems suaugusiesiems ir vaikams;

suaugusiems pacientams, kurie nuo nemieloidinio tipo vėžio (ne kaulųčiulpuose atsirandančio vėžio) gydomi chemoterapiniais vaistais.
Vaisto galimaįsigyti tik pateikus receptą.
Kaip vartoti Aranesp?
Gydymą Aranesp turi pradėti gydytojas, turintis dviejų pirmiau nurodytų tipų anemija sergančių pacientų gydymo patirties.Lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams Aranespšvirkščiamasį veną arba po oda. Chemoterapiniais vaistais gydomiems pacientams vaistą reikiašvirkšti po oda. Aranesp dozė ir injekcijų dažnis priklauso nuo vaisto paskirties. Skiriamą dozę reikia tikslinti atsižvelgiantį gydymo poveikį paciento organizmui. Hemoglobino kiekis kraujyje negali viršyti rekomenduojamų ribų (10– 12 gramų decilitre kraujo). Hemoglobinas – tai raudonosiose kraujo ląstelėse esantis baltymas, kuris išnešioja deguonį po visą organizmą. Pacientui skiriama mažiausia vaisto dozė, kuria galima tinkamai kontroliuoti simptomus.
Aranesp gali susišvirkšti tai daryti išmokyti patys pacientai arba jų slaugytojai. Išsamią informaciją rasite pakuotės lapelyje.
Kaip veikia Aranesp?
Hormonas eritropoetinas skatina raudonųjų kraujo ląstelių gamybą kaulųčiulpuose. Eritropoetiną gamina inkstai. Eritropoetino trūkumas lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams gali sukelti anemiją. Pacientams, kuriems taikoma chemoterapija, anemiją gali sukelti nepakankama organizmo reakcijaį natūralų eritropoetiną.
Aranesp veiklioji medžiaga, darbepoetinas alfa, taip pat kaip ir natūralus, organizmo gaminamas eritropoetinas stimuliuoja raudonųjų kraujo ląstelių gamybą, tik truputį skiriasi jo struktūra, t. y. darbepoetino alfa poveikis yra ilgesnis ir jis gali būti vartojamas rečiau nei natūralus eritropoetinas. Aranesp esantis interferonas alfa-2a gaminamas vadinamosios rekombinantinės DNR technologijos būdu: jį gamina ląstelės,į kurias implantuojamas genas (DNR), leidžiantis joms gaminti darbepoetino alfa.
Kaip buvo tiriamas Aranesp?
Aranesp veiksmingumas buvo tiriamas keturiuose tyrimuose su 1 200 lėtiniu inkstų nepakankamumu sergančių pacientų.Šiuose tyrimuose vaistas buvo lyginamas su rekombinantiniužmogaus
eritropoetinu. Pagrindinis veiksmingumo vertinimo rodiklis buvo hemoglobino kiekio padidėjimas. Aranesp poveikis taip pat tirtas 124 lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems vaikams, siekiant nustatyti, ar jis absorbuojamas taip pat kaip ir suaugusiųjų organizme.
Aranesp taip pat buvo lyginamas su placebu (gydomojo poveikio neturinčiu preparatu) dvejuose tyrimuose su 669 pacientais, kurie sirgo plaučių vėžiu, mieloma arba limfoma ir buvo gydomi chemoterapiniais vaistais. Pagrindinis veiksmingumo rodiklis buvo pacientų, kuriems buvo reikalingas kraujo perpylimas, skaičiaus sumažėjimas.
Kokia Aranesp nauda nustatyta tyrimuose?
Aranesp taip pat veiksmingai kaip iržmogaus rekombinantinis eritropoetinas padidinoūmiu inkstų nepakankamumu sergančių pacientų hemoglobino kiekį, ir po pagerėjimo išlaikėšį kiekį, skiriant intravenines arba poodines injekcijas .
Kraujo perpylimas buvo reikalingas mažesniam chemoterapija gydomų vėžiu sergančių pacientų, kurie vartojo Aranesp, skaičiui palyginti su pacientais, kuriems buvo skirtas placebas.

Kiti vaistai


Daugiau...