Temos
Angiox
Kas yra Angiox?
Angiox – tai vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos bivalirudino. Gaminamišio vaisto milteliai, iš kurių ruošiamas infuzinis (į veną lašinamas) tirpalas.
Kam vartojamas Angiox?
Angiox skiriamas kraujo krešulių prevencijai suaugusiems pacientams, kuriems atliekama perkutaninė vainikinės arterijos intervencija – nechirurginė procedūra, kurios metu atkemšamosširdies
kraujagyslės. Vaisto galima skirti ir miokardo infarktą (širdies smūgį) su ST segmento pakilimu (kai pakitę elektrokardiogramos (EKG) rodmenys) patyrusiems pacientams.
Angiox taip pat skiriamas nestabilia angina (įvairaus stiprumo krūtinės skausmas) sergantiems arba miokardo infarktą be ST segmento pakilimo patyrusiems suaugusiems pacientams, kurie laukia tolesnio gydymo – perkutaninių vainikinių arterijų procedūrų,širdiesšuntavimo operacijos ar gydymo kitais vaistais.
Kartu su Angiox skiriama aspirino ir klopidogrelio (kitų kraujo krešuliams susidaryti neleidžiančių vaistų).
Vaisto galimaįsigyti tik pateikus receptą.Kaip vartoti Angiox?
Angioxšvirkšti gali tik gydytojas, turintis skubios pagalbosširdies ligomis sergantiems pacientams teikimo arbaširdies ligų gydymo patirties.
Angiox dozė ir gydymo trukmė priklauso nuo vaisto vartojimo paskirties. Pirmoji vaisto dozė sušvirkščiamaį veną, o iš karto po to reikia skirti infuziją, kuri turi trukti bent jau tol, kol atliekama procedūra. Krūtinės angina sergantiems ar miokardo infarktą be ST segmento pakilimo patyrusiems pacientams infuzijos trukmė priklauso nuo būsimo pacientų gydymo. Vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimų turintiems pacientams, kuriems atliekama perkutaninė vainikinės arterijos intervencija, infuziją reikiašvirkšti lėčiau.
Daugiau informacijos rasitešio vaisto preparato charakteristikų santraukoje (EPAR dalis).
Kaip veikia Angiox?
Kraujo krešėjimas tampa pavojingas, kai kraujo krešuliai susidaro kraujagyslėse ir trukdo kraujui patektiį pagrindinius organus, pavyzdžiui,širdį ir smegenis. Angiox yra antikoaguliantas, t. y. jis neleidžia kraujui krešėti. Angiox veiklioji medžiaga bivalirudinas yra sintetinė medžiaga, gaunama iš dėlių gaminamos antikoaguliacinės medžiagos hirudino. Ji slopina būtent vieną iš krešėjimo procese dalyvaujančių medžiagų – vadinamąjį trombiną. Trombinas yra svarbiausia krešėjimo proceso medžiaga. Angiox iš esmės sumažina kraujo krešulių susidarymo riziką. Taip pagerėja perkutaninės vainikinės arterijos intervencijos veiksmingumas ir palaikoma kraujo tėkmėįširdį pacientams, sergantiems angina arba patyrusiems miokardo infarktą.
Kaip buvo tiriamas Angiox?
Siekiant nustatyti Angiox poveikį pacientams, kuriems numatyta atlikti perkutaninę vainikinės arterijos intervenciją, atlikti du tyrimai su beveik 10 000 suaugusiųjų, kuriuose Angiox lygintas su kitos rūšies antikoaguliantu heparinu. Heparinas buvo skiriamas kartu su glikoproteino IIb/IIIa inhibitoriumi (GPI, kitu kraujo krešulių prevenciją užtikrinančiu vaistu). Kai kuriems Angiox vartojusiems pacientams, prireikus, taip pat buvo skiriama GPI. Beveik 4 000 pacientų perkutaninė vainikinės arterijos
intervencija buvo atliekama diagnozavus miokardo infarktą su ST segmento pakilimu.
Pagrindiniame nestabilia angina sergančių ar miokardo infarktą be ST segmento pakilimo patyrusių ir tolesnio gydymo laukiančių pacientų tyrime, kuriame dalyvavo beveik 14 000 suaugusių pacientų, Angiox veiksmingumas buvo vertinamas skiriant jį vieną arba su GPI arba su GPI ir heparino deriniu.
Visuose trijuose tyrimuose pacientai taip pat vartojo kitus, nuo kraujo krešulių susidarymo saugančius, vaistus, pavyzdžiui, aspiriną ir klopidogrelį. Pagrindinis veiksmingumo rodiklis buvo pacientų, kuriems pasireiškė išeminis reiškinys (sumažėjusios kraujo tėkmės sukeltas sutrikimas),įskaitant mirtį,širdies priepuolį, revaskuliarizaciją (kraujo tėkmėsįširdį atstatymą) arbaširdies smūgį, skaičiaus
sumažėjimas po 30 dienų. Tyrimuose taip pat stebėta, kiek pacientų pasireiškė smarkus kraujavimas.
Kokia Angiox nauda nustatyta tyrimuose?
Abiejuose pacientų, kuriems atlikta perkutaninė vainikinės arterijos intervencija, tyrimuose Angiox (skiriamas atskirai ar, prireikus, su GPI) taip pat veiksmingai kaip ir heparino ir GPI derinys apsaugojo pacientus nuo naujų išeminių reiškinių. Pacientams, sergantiems nestabilia angina ar patyrusiems miokardo infarktą be ST segmento pakilimo, Angiox taip pat veiksmingai kaip ir heparino ir GPI derinys apsaugojo pacientus nuo mirties,širdies priepuolio ar revaskuliarizacijos. Angiox buvo veiksmingiausias pacientams, taip pat vartojusiems aspirino ir klopidogrelio. Smarkus kraujavimas rečiau pasireiškė vartojant vien tik Angiox negu Angiox su heparinu ir GPI.

Kiti vaistai


Daugiau...