Temos
Abseamed
Kas yra Abseamed?
Abseamed – tai injekcinis tirpalas. Jis tiekiamas užpildytuosešvirkštuose, kurių kiekviename yra po 1 000–40 000 tarptautinių vienetų (TV) veikliosios medžiagos epoetino alfa.
Abseamed yra panašus biologinis vaistas. Tai reiškia, kad Abseamed panašusį biologinį vaistą (dar vadinamą referenciniu vaistu), kuris jau patvirtintas Europos Sąjungoje, ir jo sudėtyje yra tos pačios veikliosios medžiagos kaip ir referenciniame vaiste. Abseamed referencinis vaistas yra Eprex/Erypo. Daugiau informacijos apie panašius biologinius vaistus rasite klausimų ir atsakymų dokumente čia.
Kam vartojamas Abseamed?
Abseamed vartojamasšiais atvejais:

anemijai (sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis), kurios simptomai pasireiškia lėtiniu inkstų nepakankamumu (ilgalaikis progresuojantis inkstų funkcijos sutrikimas) sergantiems ar kitų inkstų veiklos sutrikimų turintiems pacientams, gydyti;

suaugusiųjų, kuriems taikoma chemoterapija tam tikrų vėžinių ligų atveju, anemijai gydyti ir kraujo perpylimų poreikiui mažinti;

kraujo kiekiui, kurį būtų galima paimti iš vidutinio sunkumo anemija sergančių suaugusių pacientų, kuriems numatyta atlikti operaciją arba kurie rengiasi duoti kraujo prieš operaciją (autologinis kraujo perpylimas), padidinti;
kraujo perpylimo poreikiui sumažinti vidutinio sunkumo anemija sergantiems suaugusiems pacientams prieš dideles ortopedines (kaulų), pavyzdžiui, klubo, operacijas. Vaistas skiriamas pacientams, kurių kraujyje geležies koncentracija normali, ir kurie gali patirti komplikacijų, jei jiems reikėtų perpilti kraują ir jeigu jie neturi galimybės duoti savo kraujo iki operacijos ir numatoma, kad jie neteks 900–1 800 ml kraujo.
Vaisto galimaįsigyti tik pateikus receptą.
Kaip vartoti Abseamed?
Gydymą vaistu Abseamed turi pradėti gydytojas, turintis minėtų ligų gydymo patirties. Prieš gydymą reikia nustatyti geležies koncentraciją paciento kraujyje ir įsitikinti, kad ji nėra pernelygžema, ir per visą gydymo laikotarpį pacientams skirti geležies papildų.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, ir pacientams, kurie rengiasi duoti kraujo, skiriamos Abseamed injekcijosį veną, o pacientams, kurie gydomi chemoterapija arba ruošiami ortopedinei operacijai, skiriamos injekcijosį poodį. Išmokęs pacientas vaistąį poodį gali susišvirkšti pats arba tai gali padaryti jo slaugytojas. Dozė, injekcijų dažnis ir vartojimo trukmė priklauso nuo Abseamed vartojimo indikacijos ir nustatoma atsižvelgiantį paciento organizmo atsaką.
Hemoglobino kiekis pacientų, kuriems nustatytas lėtinis inkstų nepakankamumas arba taikoma chemoterapija, kraujyje turėtų atitikti rekomenduojamą (suaugusiesiems – 10–12 g/dl, vaikams – 9,5– 11 g/dl). Hemoglobinas – tai raudonuosiuose kraujo kūneliuose esantis baltymas, kuris išnešioja deguonį po visą organizmą.Šiems pacientams turi būti skiriama mažiausia simptomų kontrolę užtikrinanti dozė.
Išsamią informaciją rasite pakuotės lapelyje.
Kaip veikia Abseamed?
Abseamed veiklioji medžiaga epoetinas alfa yra eritropoetino hormono kopija ir veikia lygiai taip pat, kaip natūralus hormonas, stimuliuojantis raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulųčiulpuose. Eritropoetinas gaminamas inkstuose. Pacientams, kuriems taikoma chemoterapija arba kurie turi inkstų funkcijos sutrikimų, anemiją gali sukelti eritropoetino trūkumas arba nepakankama organizmo reakcijaį natūralų eritropoetiną.Šiais atvejais epoetinas alfa naudojamas kaip natūralaus hormono pakaitalas arba norint padidinti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį. Epoetinas alfa taip pat skiriamas prieš chirurgines operacijas norint padidinti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį ir kuo labiau sušvelninti kraujo netekimo padarinius.
Abseamed esantis epoetinas alfa gaminamas rekombinantinės DNR technologijos būdu: jį gamina ląstelės,į kurias perkeltas genas (DNR), leidžiantis joms gaminti epoetiną alfa.
Kaip buvo tiriamas Abseamed?
Abseamed tirtas siekiantįrodyti, kad jis panašusį referencinį vaistą Eprex/Erypo. Pagrindiniame tyrime su 479 inkstų ligos sukelta anemija sergančiais pacientaisį veną leidžiamo Abseamed poveikis buvo lyginamas su referencinio vaisto. Visiems pacientams, kuriemsį veną ne mažiau kaip aštuonias savaites buvošvirkščiama Eprex/Erypo, buvo skiriama Abseamed arba toliau leidžiama Eprex/Erypo. Pagrindinis veiksmingumo rodiklis buvo hemoglobino kiekio pokytis per laikotarpį nuo tyrimo pradžios iki vertinimo periodo (nuo 25-tos iki 29-tos savaitės). Bendrovė taip pat pateikė 114 vėžiu sergančių ir chemoterapija gydomų pacientų tyrimo, kuriame buvo lyginami į poodį švirkščiamo Abseamed ir Eprex/Erypo poveikiai, rezultatus.

Kiti vaistai


Daugiau...