Temos
Abilify Maintena
Kas yra Abilify Maintena ir kam jis vartojamas?
Abilify Maintena – tai vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos aripiprazolo. Jis skiriamas taikant palaikomąjį šizofrenijos gydymą suaugusiesiems, kurių būklė jau buvo stabilizuota taikant gydymą geriamuoju aripiprazolu.
Šizofrenija – tai psichikos liga, kuri pasireiškia keletu simptomų,įskaitant padrikas mintis ir kalbą, haliucinacijas (pacientas tariamai girdi ar mato dalykus, kurių nėra), įtarumą ir kliedesius (tikrovės neatitinkančias mintis).
Kaip vartoti Abilify Maintena?
Abilify Maintena tiekiamas miltelių (300 ir 400 mg) ir tirpiklio, iš kurių ruošiama pailginto atpalaidavimo švirkščiamoji suspensija, forma. „Pailginto atpalaidavimo“ reiškia, kad veiklioji medžiaga atpalaiduojama iš lėto, per kelias savaites nuo vaisto sušvirkštimo. Vaistas vartojamas kartą per mėnesį; gydytojas arba slaugytojas iš lėto suleidžia vaistąį sėdmenų raumenis. Vaisto negalimašvirkštiį veną arį poodį.Abilify Maintena negalima švirkšti į veną ar po oda.
Rekomenduojama dozė – 400 mg. Pasireiškus šalutiniam poveikiui, dozę galima sumažinti iki 300 mg. Vartojant tam tikrus kitus vaistus, lėtinančius aripiprazolo skilimąžmogaus kūne, vaisto dozę Abilify Maintena dozę taip pat gali tekti sumažinti. Po pirmos vaisto injekcijos kasdienį gydymą 10–20 mg geriamojo aripiprazolo dozėmis reikia tęsti dar 2 savaites.Vaisto galimaįsigyti tik pateikus receptą.
Kaip veikia Abilify Maintena?
Veiklioji Abilify Maintena medžiaga aripiprazolas yra antipsichozinis vaistas. Kaip tiksliai veikia aripiprazolas, nežinoma, bet jis jungiasi prie keleto skirtingų galvos smegenų nervinių ląstelių paviršiuje esančių receptorių. Tai sutrikdo signalus, kuriuos tarp galvos smegenų ląstelių perduoda vadinamieji neuromediatoriai – cheminės medžiagos, dėl kurių nervinės ląstelės gali perduoti viena kitai nervinius impulsus. Manoma, kad daugiausia aripiprazolo poveikis pasireiškia, kai jis veikia kaip dalinis neuromediatorių dopamino ir 5-hidroksitriptamino (dar vadinamo serotoninu) receptorių agonistas. Tai reiškia, kad aripiprazolas veikia kaip dopaminas ir 5-hidroksitriptaminas, aktyvindamas šiuos receptorius, bet ne taip stipriai kaipšie neuromediatoriai. Kadangi dopaminas ir 5-hidroksitriptaminas yra susiję su šizofrenijos atsiradimu, aripiprazolas padeda normalizuoti galvos smegenų veiklą, slopindamas psichozės simptomus ir neleisdamas jiems atsinaujinti.
Kokia Abilify Maintena nauda nustatyta tyrimuose?
Atlikus tyrimus nustatyta, kad Abilify Maintena taip pat veiksmingai kaip geriamasis aripiprazolas padeda išvengti šizofrenijos simptomų atsinaujinimo. Atliekant vieną pagrindinį tyrimą, kuriame dalyvavo suaugusieji, kurių būklė jau buvo stabilizuota taikant gydymą geriamuoju aripiprazolu, per 26 savaites ligos simptomai atsinaujino 22 iš 265 (8,3 %) Abilify Maintena gydytų pacientų ir 21 iš 266 (7,9 %) pacientų, kurie buvo gydomi geriamuoju aripiprazolu.
Kokia rizika siejama su Abilify Maintena vartojimu?
Dažniausi Abilify Maintenašalutiniai reiškiniai (galintys pasireikšti daugiau kaip 5žmonėms iš 100) yra svorio padidėjimas, akatizija (nuolatinis poreikis judėti), nemiga (miego sutrikimai) ir skausmas injekcijos vietoje. Išsamų visų šalutinių reiškinių, apie kuriuos pranešta gydant Abilify Maintena, sąrašą galima rasti pakuotės lapelyje.
Kodėl Abilify Maintena patvirtintas?
AgentūrosŽmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) nusprendė, kad Abilify Maintena nauda yra didesnė už jo keliamą riziką, ir rekomendavo leisti vartotišį vaistą ES. CHMP atkreipė dėmesį, kad Abilify Maintena yra toks pat veiksmingas, kaip geriamasis aripiprazolas, o jo saugumo charakteristikos panašios, išskyrus injekcijos sukeliamą skausmą, kurį, komiteto nuomone, galima kontroliuoti. Komitetas laikėsi nuomonės, jog tai, kadšis vaistinis preparatas vartojamas kas mėnesį gali padėti pacientams geriau laikytis gydymo režimo.
Kokios priemonės taikomos siekiant užtikrinti saugų ir veiksmingą Abilify Maintena vartojimą?
Siekiant užtikrinti kuo saugesnį Abilify Maintena vartojimą, parengtas rizikos valdymo planas. Remiantisšiuo planu,į Abilify Maintena preparato charakteristikų santrauką ir pakuotės lapelįįtraukta informacija apie vaisto saugumą,įskaitant atsargumo priemones, kurių turi imtis sveikatos priežiūros specialistai ir pacientai.
Kita informacija apie Abilify Maintena
Europos Komisija 2013 m. lapkričio 15 d. suteikė visoje Europos Sąjungoje galiojantį Abilify Maintena rinkodaros leidimą.

Kiti vaistai


Daugiau...